Kontrrewolucja
Strona Główna | Artykuły |
Pytania? Sugestie?
kontrrewolucja@vp.pl
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kontakt
Szukaj
Polecamy:
Z Obozu Wroga...
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła w czwartek, że art.13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd. Po niedzielnych zajściach w Warszawie podczas Marszu Niepodległości SLD chce w ciągu dwóch tygodni złożyć wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Argumentuje, że organizacje te mają charakter faszystowski i łamią konstytucję.
Myśl jest Bronią!
Oto prawdziwa wielka rewolucja, którą trzeba przeprowadzić. Rewolucja duchowa. Albo bankructwo epoki. Zbawienie świata spoczywa w woli dusz, które wierzą. Leon Degrelle.
  Artykuły: Varia
Postkomuna
„W styczniu 1924 roku, podczas trzaskających mrozów, robotnicy szpadlami i łomami ryli wykop pod tymczasowe mauzoleum dla wodza proletariatu. Przebito łomem rurę kanalizacyjną, lecz uszczelnionego przez mróz otworu nikt nie zauważył. Gdy nadeszła odwilż, nieczystości z pękniętej rury zalały mauzoleum. Na wiadomość o tym zamknięty w areszcie domowym patriarcha Tichon zauważył z nutką melancholii: „Tak, tak! Jakie relikwie, takie i namaszczenie”. (Igor Bunicz – „Poligon szatana”)

"Kropka nad I..." nr 21 z 1933 Myśl Narodowa
Od kilku tygodni odżywa w Warszawie plotka. Krążą po mieście mniej lub bardziej fantastyczne pogłoski o zasadniczych zmianach rządzie i systemie, a nawet (częściowo już zaprzeczone), o niespodziankach na sesji Zgromadzenia Narodowego. Plotki te są, oczywiście, fantastyczne, ale ich kolportowanie sprawia wrażenie, jakby komuś zależało na szerzeniu tego rodzaju nastrojów w społeczeństwie.

17 Żelaznych Myśli Grupy Szańca


1848 - rewolucja konserwatywna?
Wiosna ludów była kolejnym, znaczącym gwoździem do trumny Starej Europy. Swe istnienie ujawniła wówczas światu ogólnoeuropejska sieć ukrytych centrów, gromadzących wokół siebie siły przewrotu. Inspirowane przez nie rewolty wymusiły wprowadzenie pisanych konstytucji w starych księstwach i królestwach Włoch i Niemiec, a nawet w cesarskiej Austrii. We Francji rewolucjoniści obalili lipcowego króla z łaski ludu, uzurpatora Ludwika Filipa, i proklamowali republikę, a pierwszą decyzją jej zaimprowizowanego rządu było zniesienie tytułów szlacheckich. Następnie wzniecili w Paryżu krwawe powstanie, w którego toku kroili gwardzistów piłami i piekli ich na wolnym ogniu, zamordowali paryskiego metropolitę oraz wydali kuriozalny dekret o nacjonalizacji kobiet.

Aborcja - misterium nieprawości.


Biskupi FSSPX
J.E. ks. bp Bernard Fellay Przełożony Generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X Jego Ekscelencja ks. biskup Bernard Fellay urodził się w Szwajcarii. Dorastał w okolicy seminarium w Ecône, do którego wstąpił w październiku 1977.

Bóg, rodzina, państwo czyli manifest fideizmu


Bractwo Św. Piusa X — dzieło Kościoła Katolickiego
Doszedłem do wniosku, że, mówiąc językiem kanonicznym, nie jest on [abp Lefebvre] winny czynu schizmatyckiego karalnego przez prawo kanoniczne. Jest on winny czynu nieposłuszeństwa wobec Papieża, ale uczynił to w taki sposób, że mógł korzystać z postanowień prawa, które chronią go przed automatyczną ekskomuniką (latae sententiae) za ten czyn.

Czarne chmury na Ameryką
Barack Hussein Obama, pochodzący z rozbitej rodziny syn czarnego muzułmanina z Kenii i amerykańskiej lewaczki, najbardziej lewicowy członek Senatu został prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Prezydentem został człowiek o którym tak naprawdę nic nie wiadomo.

Czcij ojca swego i matkę swoją
Na pewno każdy z nas wraca czasem myślą do lat dziecinnych, kiedy czuł się kochany i bezpieczny pod okiem swoich rodziców. To wspomnienie pozostaje, nawet kiedy człowiek już jest dorosły i może sam ma własne dzieci. Rodzice są, a przynajmniej z woli Boga takimi być powinni, darem Bożej dobroci. Bóg daje ich dziecku, aby w tym świecie nie zginęło. Daje ich także jako pierwsze niepisane świadectwo swojej dobroci. Pismo Święte nie mogłoby bowiem uczyć o Bogu, że jest Ojcem, gdyby człowiek wcześniej nie doświadczył, co znaczy mieć ojca. Tak samo i matka, poprzez swoją dobroć i miłość wyobraża i uczy o Bożej dobroci i opiece nad nami. Rodzice spełniają niezwykle trudne zadanie –

Dictatus papae - Grzegorz VII


Dlaczego konserwatysta i nacjonalista powinien być zwolennikiem wolnego rynku?


Dowody matactwa katastrofy smoleńskiej


Dyktatura Salazara


Dzieci Galileusza
Na dzień przed niedoszłym wykładem papieża uniwersytet La Sapienza jest w oku medialnego cyklonu. Przed wejściem parkuje sześć wozów transmisyjnych przeróżnych telewizji. Jeden przyjechał aż z Hiszpanii. Z trzech stanowisk stand-up dziennikarze po angielsku, włosku i francusku tłumaczą, co się stało. Amerykanin ma w ręku ulotkę studenckiego stowarzyszenia feministek i ze śmiechem tłumaczy na angielski wydrukowane tam hasło: „Błogosławiona niech będzie łechtaczka, a nie kaplica uniwersytecka!”. Potem wyjaśnia, że Benedykt XVI miał w niej też złożyć wizytę.
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Tytułem wstepu...
Moje konto na portalu społecznościowym FACEBOOK zostało zablokowane. Powód? Na swoim zdjęciu profilowym zamieściłem symbol Żelaznej Gwardii... Krzysztof Luber, koordynator portalu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Redaguje zespół. Krzysztof Luber (koordynator Portalu), Robert Larkowski (współtwórca Portalu, dział Naród i Idee), Tomasz Jazłowski, teolog (dział Religia), ks. Rafał Trytek (gościnnie, dział Religia).
968820 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie