Kontrrewolucja
Strona Główna | Artykuły |
Pytania? Sugestie?
kontrrewolucja@vp.pl
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kontakt
Szukaj
Polecamy:
Z Obozu Wroga...
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła w czwartek, że art.13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd. Po niedzielnych zajściach w Warszawie podczas Marszu Niepodległości SLD chce w ciągu dwóch tygodni złożyć wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Argumentuje, że organizacje te mają charakter faszystowski i łamią konstytucję.
Myśl jest Bronią!
Oto prawdziwa wielka rewolucja, którą trzeba przeprowadzić. Rewolucja duchowa. Albo bankructwo epoki. Zbawienie świata spoczywa w woli dusz, które wierzą. Leon Degrelle.
  Artykuły: Tradycja katolicka
„Przystąpię do ołtarza Bożego...”
W okresie między Bożym Narodzeniem a Wielkanocą w seminariach Bractwa odbywają się święte ceremonie, które stopniowo zbliżają kleryków do święceń kapłańskich.

„Spe salvi facti sumus”
Ta encyklika jest symptomatyczna z wielu powodów. Jej aspekt filozoficzny dowodzi smutnego stanu ducha katolików. Jej najpoważniejszym mankamentem jest jednak nieobecność zasadniczych elementów doktryny o odkupieniu.

62 powody, dla których, aby pozostać w zgodzie z sumieniem, nie możemy uczęszczać na Nową Mszę
Msza Trydencka — 2,000 lat czcigodnej tradycji wypróbowana i prawdziwa — w oczywisty sposób jest Ofiarą ołtarz, kapłan — skierowana ku Bogu określona struktura, pomagająca oddawać cześć — całkowicie katolicka Jedna, Święta, Powszechna, Apostolska — skodyfikowana na Soborze Trydenckim przez świętego papieża (Piusa V) — owocna Mrowie świętych, męczenników, powołań zakonnych — Tradycyjna Msza Nigdy formalnie nie wycofana przez Świętą Matkę Kościół! Nowa Msza — sfabrykowana w 1969 r. stanowiąca eksperyment — w oczywisty sposób jest posiłkiem stół — skoncentrowana na człowieku nieokreślona struktura, zachęcająca do nadużyć — na poły protestancka brak jej tych czterech przymiotów — sklecona dla uzyskania aprobaty sześciu protestantów — jałowa puste seminaria, puste kościoły, olbrzymie błędy — Nowa Msza Eksperyment, który się nie powiódł!

Aborcja - misterium nieprawości


Arytmetyka wiary
W tym roku przypada również setna rocznica innego jeszcze wydarzenia, innego wielkiego światła danego przez Boga (oprócz Fatimy) XX oraz XXI wiekowi - ogłoszenia encykliki Pascendi, promulgowanej przez św. Piusa X w roku 1907. Jeżeli naprawdę chcemy zrozumieć, dlaczego obecny kryzys jest tak ciężki, nie możemy uczynić nic lepszego niż analizować Pascendi, co też Bractwo św. Piusa X zgodnie ze swoim statutem czyni. Atap Lefebvre wybrał tego świętego papieża na patrona założonego przez siebie bractwa bez wątpienia z powodu znaczenia jego pontyfikatu, przede wszystkim jednak - ze względu na jego zasługi jako obrońcy wiary. św. Pius X uczynił wiele dla odnowienia muzyki kościelnej, dla dopuszczenia dzieci do Komunii św., przeprowadził rewizję prawa kano-nicznego, czym jednak byłoby to wszystko bez obrony wiary? Pragnę powiedzieć parę słów o tej encyklice, którą wszyscy powinni przeczytać. Nie jest to tekst łatwy, ma jednak kluczowe znaczenie dla zrozumienia tego, czego świadkami jesteśmy obecnie. Spróbuję pokazać wam, dlaczego tak jest.

Cele, ideał i owoce Bractwa św. Piusa X (FSSPX)
Celem Bractwa jest kapłaństwo i wszystko, co się do niego odnosi, nic więcej niż to, co go dotyczy, tak jak tego chciał nasz Pan Jezus Chrystus, gdy powiedział: „Czyńcie to na moją pamiątkę”.

Chrześcijańska koncepcja porządku i władzy
Bohaterski naród, poświęcony Najświętszej Pannie w 1656 roku, poddany przez prawie pół wieku jarzmu jednej z najgorszych tyranii w historii, któremu udało się jednak bohatersko dochować wierności swej Wierze. Wierze, która przyniosła wielką liczbę męczenników, z Nieba zsyłających Polsce błogosławieństwa i łaski.

Co się stało z katolicką Irlandią?
Często podkreśla się wspólne cechy dwóch katolickich krajów: Irlandii i Polski. Podobne procesy, jakie aktualnie mają miejsce u nas, tam dokonały się już wcześniej. Dlatego – aby zrozumieć sytuację religijną w Polsce oraz jaki może być jej obraz w przyszłości, jakie są zagrożenia – warto wiedzieć, jak ta sytuacja wygląda w Irlandii; warto może szczególnie teraz, kiedy np. Prymas Glemp twierdzi, że niechęć wobec Unii Europejskiej jest „postawą antyewangeliczną”1. Jaki jest więc obraz religijności Irlandii? O. Dawid Sullivan, Irlandczyk, rektor seminarium Zgromadzenia Misjonarzy Afryki w Lublinie, na posiedzeniu Krajowej Rady Katolików Świeckich i Rady Apostolstwa Świeckich, które miało miejsce 17 listopada br. w Warszawie, w interesujący sposób opowiedział o sytuacji w jego ojczyźnie2. Rzetelnie przedstawiony został panujący w Irlandii kryzys, choć tradycyjny katolik nie mógłby pominąć przy tej okazji przedstawienia prawdziwych przyczyn tego kryzysu, które w dużej mierze leżą w posoborowej rewolucji: w dewastacji liturgicznej i w utracie nadprzyrodzonej Wiary przez przyjęcie herezji ekumenizmu. Ojciec Sullivan zasłaniał się brakiem perspektywy czasowej, aby odpowiedzieć, co tak naprawdę się stało z katolicką Irlandią. Poniżej przedstawione zostały wybrane fragmenty referatu ojca Sullivana. (mn)

Cuda i przekleństwa
Benedykt XVI złoży wizytę w synagodze w Rzymie w Niedzielę, 17 stycznia 2010 roku, w 21 Dzień Refleksji i Postępu w Dialogu pomiędzy katolikami i żydami. Jego obecność ma na celu uczcić pamięc podczas święta Mo'ed di Piombo. Watykan opublikował wyjaśnienie, że Mo'ed di Piombo jest wzpomnieniem cudownego zdarzenia z roku 1793 kiedy to rzymscy żydzi unikneli ataku prawdopodobnie przygotowanego przez społeczność Rzymu , dzięki nagłej burzy podczas której zapłoneła brama dzielnicy żydowskiej (Zenit, 14 październik 2009) Nazywanie burzy cudem zesłanym aby uratować żydów jest czymś szokującym dla katolickich uszu. Implikuje to, że Bóg, który czynił cuda wobec Żydów w starym testamencie, robi to nadal. Wniosek jest bez wątpienia oczywisty zarówno dla progresywnych jak i konserwatywnych katolików: Bóg kontynuuje czynienie cudów dla żydów, nawet jeśli odrzucili oni Mesjasza w osobie Jezusa Chrystusa i manifestują swoją nienawiść wobec Wiary Katolickiej, jedynej Prawdziwej Religii.

Czy w niebie nie będzie nudno?


Czyściec i sąd ostateczny
Czy to prawda, że chociaż człowiek przystępuje do spowiedzi świętej i otrzymuje rozgrzeszenie za swoje grzechy, to jednak nie za wszystko zdoła odpłacić jeszcze na tym świecie i po śmierci większość z nas będzie musiała spłacić resztę ciążącego na nas długu z powodu tych grzechów w czyśćcu? Ale co się stanie z tymi ludźmi, którzy dożyją Sądu Ostatecznego? Przecież prawdopodobnie czyściec przestanie wtedy istnieć?

Dekret Kongregacji Biskupów - co dokładnie napisano w dekrecie o zdjęciu ekskomuniki


Dlaczego nowa Msza nie jest katolicka?
Tytuł mojej dzisiejszej konferencji może wydawać się nieco szokujący: dlaczego nowa Msza nie jest katolicka. Przez nową Mszę rozumiem oczywiście mszał powstały po reformach II Soboru Watykańskiego, ogłoszony przez Pawła VI bullą Missale romanum w roku 1969. Jest to Msza, w której wielu, jeśli nie większość katolików na całym świecie uczestniczy w każdą niedzielę. Twierdzenie, że Msza ta nie jest katolicka, mogłoby więc wydawać się nieco dziwne. Jak jednak zobaczymy w przeciągu krótkiego czasu, jaki mamy do dyspozycji, kiedy przyjrzymy się treści nowego rytu, takiemu, jaki jest on w istocie, jest rzeczą trudną, jeśli nie wręcz niemożliwą, pogodzić ją z nauką Kościoła odnoszącą się do Najświętszej Ofiary Mszy. Proszę zauważyć, że powiedziałem: "takiemu, jaki jest on w istocie". Na plakacie informującym o niniejszej konferencji zobaczyć można zdjęcie z celebracji nowej Mszy przez kard. Mahoney podczas konsekracji katedry 2 kwietnia 2002 roku. Tego rodzaju aberracje liturgiczne są niestety bardzo powszechne w kościołach, w których sprawowana jest obecnie nowa Msza. Nie będziemy jednak zajmowali się świętokradztwami takimi jak Komunia na rękę, klaskanie i tańce podczas liturgii itd. Nadużycia te są tak rozpowszechnione i nagminne, że w świadomości wielu ludzi są one wręcz elementami składowymi nowej Mszy. Znajomy ksiądz z Ameryki powiedział mi kiedyś żartem, że potrzebuje indultu nawet na odprawienie nowej Mszy zgodnie z obowiązującymi rubrykami... Nie mamy jednak czasu zajmować się najrozmaitszymi nadużyciami liturgicznymi, jakie katolicy na całym świecie zmuszeni są obecnie znosić. Ograniczymy się do doktrynalnych nieścisłości nowej Mszy, czyli do jej oficjalnego łacińskiego tekstu ogłoszonego przez Watykan, wolnego od wszelkich nadużyć. Zobaczymy, że nawet w swej najczystszej formie nowy ryt jest pod wieloma aspektami doktrynalnymi ułomny i że in se, czyli sam w sobie, nie wyraża wiary katolickiej w sposób zdefiniowany przez Kościół.

Herezja
I. Herezją nazywa się w Kościele katolickim wszelka nauka, wprost przeciwna jednemu z dogmatów, podawanych przezeń za objawione przez Boga. Katolik, staje się heretykiem materialnym, gdy bezwiednie wyznaje jakąś naukę wierze objawionej przeciwną, staje się zaś formalnym heretykiem, gdy naukę przeciwną przyjmuje dobrowolnie i świadomie, a tym samym uporczywie.

Indyferentyzm religijny Taizé
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Tytułem wstepu...
Moje konto na portalu społecznościowym FACEBOOK zostało zablokowane. Powód? Na swoim zdjęciu profilowym zamieściłem symbol Żelaznej Gwardii... Krzysztof Luber, koordynator portalu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Redaguje zespół. Krzysztof Luber (koordynator Portalu), Robert Larkowski (współtwórca Portalu, dział Naród i Idee), Tomasz Jazłowski, teolog (dział Religia), ks. Rafał Trytek (gościnnie, dział Religia).
968821 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie