Kontrrewolucja
Strona Główna | Artykuły |
Pytania? Sugestie?
kontrrewolucja@vp.pl
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kontakt
Szukaj
Polecamy:
Z Obozu Wroga...
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oceniła w czwartek, że art.13 konstytucji mógłby być podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. Zastrzegła jednocześnie, że musi o tym zadecydować sąd. Po niedzielnych zajściach w Warszawie podczas Marszu Niepodległości SLD chce w ciągu dwóch tygodni złożyć wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Argumentuje, że organizacje te mają charakter faszystowski i łamią konstytucję.
Myśl jest Bronią!
Oto prawdziwa wielka rewolucja, którą trzeba przeprowadzić. Rewolucja duchowa. Albo bankructwo epoki. Zbawienie świata spoczywa w woli dusz, które wierzą. Leon Degrelle.
  Artykuły: Idee
14-letni bohater z Meksyku
Kościół wspomina 1 listopada Wszystkich Świętych - wówczas oddajemy cześć tym naszym braciom i siostrom, którym udało się osiągnąć pełnię człowieczeństwa poprzez całkowite rozwinięcie swych ludzkich cnót, doprowadzenie do perfekcji ludzkiej natury oraz zjednoczenia z nadprzyrodzoną łaską, płynącą z ustanowionych przez Boga w Kościele sakramentów.

70 rocznica śmierci Romana Dmowskiego
Roman Dmowski urodził się 9 sierpnia 1864 roku na warszawskim Kamionku. Jego przodkowie wywodzili się z upadłej podlaskiej szlachty. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem kandydata nauk przyrodniczych za pracę z dziedziny hydrobiologii. Jeszcze przed I wojną światową wiele podróżował, przebywał we Francji, Anglii, Brazylii, Japonii. Znał kilka języków: rosyjski, niemiecki, francuski, angielski, portugalski, łacinę i grekę. Nieco słabiej posługiwał się językiem włoskim i hiszpańskim. W 1920 roku Dmowski przyjechał z zagranicy i od roku 1922 mieszkał w swojej posiadłości w Chludowie pod Poznaniem, którą kupił po niemieckich osadnikach. Ze względów finansowych w 1934 roku zmuszony był sprzedać Chludowo i od tego czasu związał się z rodziną Niklewiczów, u których zamieszkał w dworku w Drozdowie koło Łomży. Izabela Wolikowska wspominała: "Łączył Pan Roman w sobie znakomite poczucie humoru, dobroć serca rzewną, do usług gotową i pełną delikatności. Właśnie ta pełnia, ta jakaś soczystość typu, przyrodnik z wykształcenia, humanista z zamiłowania, a mąż stanu Polski - z Bożej Łaski - ta pełnia, którą odczuwał każdy zetknąwszy się z Romanem Dmowskim, była źródłem jego uroku".

A może cezaryzm?


Adam Wielomski: Léon Degrelle a frankofoński narodowy radykalizm
Léon Degrelle (1906-1994) to legendarna postać. Dla jednych był i pozostaje symbolem romantycznego zaangażowania politycznego przeciwko liberalnej demokracji i rządom plutokratycznym, dla innych na zawsze zostanie zbrodniarzem, zaocznie skazanym przez sąd belgijski na karę śmierci za wyjątkowo aktywną kolaborację z nazizmem.

Benedykt XVI przeciw socjalizmowi
Zapewne każdy człowiek o konserwatywnych i wolnorynkowych poglądach miewa problemy z odniesieniem się do posoborowej Katolickiej Nauki Społecznej, przesyconej pochwałami dla demokracji, praw człowieka i tzw. sprawiedliwości społecznej. Wątki te zawarte są w soborowej konstytucji Gaudium et spes, a także w licznych encyklikach.

Być Narodowcem
Zapewne wielu z nas zadaje sobie pytania: Cóż znaczy być Narodowcem? Jakie kryteria, wymagania musi spełniać dana osoba, aby można ją było z czystym sumieniem nazwać Narodowcem?

Co się dzieje z rodziną?
Co się dzieje z rodziną? Tego typu pytania zadają sobie socjologowie i myśliciele obserwujący niepokojące zjawiska w dziedzinie życia rodzinnego.

Czy należy opowiadać się za ideą państwa jednego narodu, to znaczy tzw. państwa narodowego?
1. Wydaje się, że nie. Albowiem wewnętrzna jedność [danej] społeczności nie jest skutkiem równości i jednolitości [poszczególnych jej] części, lecz harmonii różnych [jej] elementów, jak to najlepiej dowiódł Filozof sprzeciwiając się [w tym] Platonowi; im większa będzie też różnorodność elementów składowych, tym piękniejsza i doskonalsza będzie całość. Wydaje się więc, że lepiej jest, jeśli państwo składa się z różnych narodów, z których każdy, na mocy własnego charakteru, przyczynia się do wspólnego dobra.

Czy Oblubienica Chrystusa ma siostrę?
10 lipca br. Stolica Apostolska opublikowała dokument zatytułowany «Odpowiedzi na pytania dotyczące niektórych aspektów nauki o Kościele».

Czym jest Naród? J.Ludwik Popławski
Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy pojąć dokładnie znaczenie wyrazów naród i narodowość.

Dlaczego konserwatysta i nacjonalista powinien być zwolennikiem wolnego rynku?
Żyją jeszcze ludzie urodzeni w czasach, gdy spór konserwatystów i liberałów, torysów i wigów, stanowił siłę napędową europejskiej polityki. Tymczasem dziś Milton Friedman wyraża obawę, że wkrótce słowa "konserwatysta" i "liberał" zaczną być uważane za synonimy, co zafałszuje ich treść. Okazuje się, iż walka o wolność światopoglądową i wolny rynek to dla reakcjonisty ostatnia deska ratunku przed totalitarnymi zakusami środowisk postępowych.

Dmowski o Piłsudskim


Doniosłość rodziny
Jako temat kazań na drugie półrocze roku szkolnego akademickiego obrałem zagadnienie najbardziej piekące, nawskroś aktualne, ale jednocześnie bardzo drażliwe i trudne. Od szczęśliwego rozwiązania tego tematu zależy spokój człowieka na ziemi, i w niemałej części i jego szczęśliwość wieczna. Problem ten wywiera olbrzymi wpływ na nasze życie kulturalne, społeczne i państwowe. Od dobrego czy też złego rozwiązania tego zagadnienia zależy, czy błogosławieństwo, czy też przekleństwo spłynie na całą ludzkość. Jakie to zagadnienie tak niesłychanie ważne? Chrześcijańskie małżeństwo i życie rodzinne!

Europejski Traktat Konstytucyjny - zagrożenia dla Polski i Europy
„Europejski Traktat Konstytucyjny – zagrożenia dla Polski i Europy” to temat prelekcji jaką wygłosił redaktor Stanisław Michalkiewicz podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w krakowskim Pałacu Krzysztofory. Wybitny polski publicysta stwierdził w przeddzień podpisania przez przywódców państw należących do Unii Europejskiej Traktatu Reformującego, że jego przyjęcie jest równoznaczne z utratą przez Polskę suwerenności. Tworzy on bowiem nowe superpaństwo europejskie.

Falangizm i idee pokrewne
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Tytułem wstepu...
Moje konto na portalu społecznościowym FACEBOOK zostało zablokowane. Powód? Na swoim zdjęciu profilowym zamieściłem symbol Żelaznej Gwardii... Krzysztof Luber, koordynator portalu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Redaguje zespół. Krzysztof Luber (koordynator Portalu), Robert Larkowski (współtwórca Portalu, dział Naród i Idee), Tomasz Jazłowski, teolog (dział Religia), ks. Rafał Trytek (gościnnie, dział Religia).
968823 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie